Czym powinna cechować się dobra hostessa?

Czym powinna cechować się dobra hostessa?

Poszukujesz porządnej osoby na stanowisko hostessy? A może jesteś osobą zainteresowaną profesją w takiej branży? Hostessa to postać, która powinna charakteryzować się nienagannym wyglądem i serdecznym uśmiechem, w końcu własną postawą ma przyciągnąć klientów i nakłonić ich do zaznajomienia się z towarem. Jakie cechy są ważne w profesji hostessy?
Po pierwsze – wizerunek! Osoba na stanowisku hostessy bez wątpienia musi cechować się estetyczną postawą – zaniedbana pani, z roztarganymi włosami i niestarannym makijażem zapewne zniechęci klientów i nie wzbudzi zaufania. Ważny jest tu ubiór, który powinien być wyprasowany, w dobrym rozmiarze, świeży i wyprany – niedopuszczalne będą widoczne plamy, lub zagniecenia. W wyglądzie hostessy nadzwyczajnie istotny jest też make-up. musi być stonowany, oczy zaledwie delikatnie zaakcentowane, bez ostrych kresek lub bardzo mocnych cieni. Powinno się postawić akcent na wargi – dzięki czerwonej szmince uśmiech hostessy będzie jeszcze bardziej zachęcający. Nie bez znaczenia jest także stosowna fryzura. Włosy powinny być starannie ułożone i upięte, głównie jeżeli hostessa rekomenduje artykuły spożywcze. {Jeżeli na co dzień dbasz o swój wizerunek i posiadasz piękny uśmieszek, winnaś rozważyć pracę hostessy!
Po drugie – uprzejmość i należyty kontakt z drugim człowiekiem. Nie da się ukryć, że praca hostessy polega na komunikacji z ludźmi. Osoba skromna, zamknięta w sobie wyraźnie nie odnajdzie się na tym stanowisku. Istotne jest przyjazne stosunek do klienta, sztuka rozmowy i talent do zainteresowania klienta opisywanym produktem. Hostessa powinna dysponować ciepły uśmiech i pokłady empatii. Jeśli jesteś postacią serdeczną, prosto nawiązujesz nowe kontakty, umiesz mówić i słuchać, to z pewnością odnajdziesz się na stanowisku hostessy.
Po trzecie – trwałość i dyspozycyjność. Na nieszczęście, zawód hostessy wymaga przebywania w pozycji stojącej przez długi czas. Osoby, które posiadają tendencje do omdleń nie mogą decydować się na tego rodzaju profesję. Niekiedy ulgę może zapewnić zamiana obuwia na płaskie, choć nie zawsze jest to możliwe, szczególnie jeśli pracodawca wymaga konkretnego ubioru. Dyspozycyjność w zawodzie hostessy też jest niesłychanie istotna – Warto mieć na uwadze, iż w tym zawodzie na ogół pracuje się popołudniami bądź w weekendy. Nie dla każdego będzie to barierą – dla młodej studentki, która pragnie w wolnych chwilach zasilić swój budżet będzie to idealne rozwiązanie!
Nie da się ukryć, że zawód hostessy nie jest dla wszystkich. Leczjeśli cechujesz się komunikatywnością, uczciwym uśmiechem, dbasz o swój design i masz dużo przydatnej energii – wyraźnie powinno się podjąć próbę!


Możliwość komentowania została wyłączona.