Trafna pielęgnacja rzęs

Adekwatna pielęgnacja rzęs

Panie często zapominają o pielęgnacji dosyć niepozornych elementów swojego wyglądu. Mało która z nich ma czas na to, by przejmować się swoimi rzęsami, a tymczasem to one są w pewnym sensie oprawą dla oczu i od nich może zależeć wynik wykonanego makijażu. Jeśli włoski są wątłe, zaczynają się łamać i wypadać, a przez to rzęs jest co chwila mniej i nie da się ich pogrubić nawet specjalistycznymi tuszami. Jak w takim razie je pielęgnować, aby nawet pozostawione w stanie normalnym cechowały się idealnie?
Współcześnie w wielu drogeriach i sklepach kosmetycznych otrzymać można wyjątkowe odżywki do rzęs. Istnieją one w kilku postaciach. Najpopularniejsze i najłatwiejsze w używaniu są te, które przypominają swoim wyglądem klasyczne tusze do rzęs. Różnią się od nich tym, iż w swoich zbiornikach zawierają substancję wyzbytą z wszelkich barwników. Składa się ona wyłącznie z witamin, minerałów i trafnych olejów, które mają za obowiązek nawilżać cienkie włoski, zapobiegać ich wypadaniu i je umacniać. Do odżywek występujących w tej postaci zwyczajowo dołączana jest użyteczna szczoteczka, którą wystarczy nakładać płyn na rzęsy, aby zacząć je pielęgnować. Najlepiej zrobić to na co dzień w porze wieczoru, po każdym zmyciu make-up. Poniektóre kobiety wykorzystują też takie odżywki przed nałożeniem tuszu do rzęs, aby jeszcze bardziej zaznaczyć jego działanie.
Są także odżywki do rzęs składające się tylko i wyłącznie z zwyczajnych substancji. Sprawdzą się one u kobiet trudności ze skórą delikatną, które często nie mogą stosować wielu kremów, dlatego, że wywołują one u nich ostre reakcje alergiczne. Pani narażona na takie dokuczliwości musi zwłaszcza zwracać uwagę przy zakupie odżywki do rzęs, bo jako że wdraża się ją na włoski znajdujące się na powiece, jest w stanie ona czasem przedostać się do samego oka. Jeżeli jednak jej skład będzie w pełni naturalny, na pewno nie zaszkodzi on nawet wrażliwej skórze. Słusznym rozwiązaniem dla osób niezamierzających inwestować w drogeryjne preparaty będzie też używanie tradycyjnych olejów czy olejków roślinnych. Parametry cenne dla struktury rzęs ma choćby olej rycynowy. Da się go nakładać na włoski przy pomocy szczoteczki ze starego tuszu, wcześniej szczegółowo ją oczyszczając.
Przeprowadzając wieczorną pielęgnację twarzy, trzeba przeznaczyć parę minut swoim rzęsom. Nawet nałożenie na nie właściwiej odżywki może dynamicznie je pokrzepić oraz zapobiegnąć ich wypadaniu. Preparaty działające w ten sposób są nie trudo osiągalne i nie kosztują w ogóle majątku, dlatego też każda kobieta zdoła spokojnie po nie sięgnąć. Na pewno będzie zdziwiona ich kapitalną i dostrzegalną skutecznością.


Możliwość komentowania została wyłączona.