Zagrożenia płynące z malowania paznokci

Zagrożenia płynące z malowania paznokci

W obecnych czasach kobiety bardzo dbają o swój image, malują oczy, rzęsy, twarz, paznokcie i nie wiadomo co jeszcze, wyłącznie po to, żeby wyglądać lepiej czy młodziej. Jest to swego rodzaju oznaka piękna w obecnych czasach, który jakkolwiek nie zawsze podoba się męskiej części społeczeństwa. Chodzi tu, o to, iż pani niepomalowana zaczęła być rozpatrywana jak ta gorsza. Bardzo często malowanie się jest obowiązkiem w firmie na przykład. Gdzie trzeba być pomalowanym i pięknie ubranym, bowiem to zdradza, o takiej damie czy dba o siebie czy nie. Jednak wedle mnie nie jest, to sposób, który powinniśmy doceniać i myśleć, o tym jako coś, co jest konieczne paniom w współczesnych czasach, gdyż kobieta jest piękna taka jaka jest. Chciałbym wam teraz zaprezentować zagrożenia, które dają rozmaitego rodzaju lakiery do paznokci. Dzięki temu, może ktoś z czytających przestanie ich używać, albowiem może się to w istocie tragicznie dla niektórych skończyć.
Jak się okazuje, pewna przedstawicielstwo dokonała badania, jakie świadczą, o tym, długie obcowanie w obrębie zapachu lakieru do paznokci, zdoła skutkować bardzo straszne choroby układu nerwowego. Dodatkowo wdychanie takich oparów, może być tak naprawdę ryzykowne i niezdrowe dla naszego układu oddechowego jak na przykład płuc, jakie jak wiemy są bardzo skłonne na infekcje i zapalenia. Jak powiadają badacze, niezmiernie często dochodzi do infekcji i zatruć spowodowanych lakierem, a dokładnie jego szkodliwymi substancjami. Typowe objawy dla takiego zatrucia to nadmiernie częste oddawanie moczu, trudności w oddychaniu, senność, wymioty czy zawroty głowy, spis tego jest w rzeczywistości długa. Jeżeli używasz lakier do paznokci i odczujesz, że u ciebie występuje, któryś z tych przejawów koniecznie powinnaś udać się do doktora. W groźniejszych przypadkach mamy do czynienia nawet z nowotworami spowodowanymi korzystaniem z takich lakierów, mamy dodatkowo kłopoty ze cerą, na której zawsze się ten lakier w jakieś ilości znajdzie i zaczyna się zakażenie albo reakcja alergiczna, z którą nie raz ciężko walczyć. 
Pewnie nie wszyscy wiedzą, ale jednym z największych wrogów, które skutkują tym, że lakiery tak działają na nasze zdrowie jest acetylen, który działa w taki sposób, iż pozwala lakierom zasychać i trzymać się na paznokciach przez długi czas. Do niedawna nie robiono w kierunku usunięcia tej substancji właściwie nic jednakże ostatnimi czasy w końcu poszliśmy po rozmów do głowy i staramy się, o lakiery bez niego. W związku z tym, tak długo jak ta substancja nie pozostanie totalnie wykluczona z lakierów, nie promuję  przesadnego korzystania z nich, ponieważ jest w stanie to się skończyć dla nasniesłychanie źle.


Możliwość komentowania została wyłączona.